Autor Wątek: Jak to w ogóle działa ???  (Przeczytany 6114 razy)

Offline Tummi

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Jak to w ogóle działa ???
« dnia: Listopad 11, 2007, 17:23:07 »
Jestem nowym użytkownikiem systemu. Wcześniej używałem Linkuj Pro, intuicyjnie i ze znakomitym skutkiem. Tam miało się kontrolę nad wszystkim a tu się gubię.

Chce na frazę "fraza01" dodawać codziennie powiedzmy 10 linków, a potem zwiększać tą liczbę. Jak to tutaj zrobić ???
Narazie to się boję tutaj cokolwiek robić bo nie wiem ile linków dziennie zostaje dodawanych. Nie chce dostać bana w Google za jakieś linki rotacyjne, które nagle poznikają albo zbyt szybki przyrost linków. 

Offline mampytanie

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2007, 20:01:05 »
Też używałem linkuj pro, jest stosunkowo dobre, podoba mi się kontrola nad tym, gdzie są umieszczane linki, tutja tego brakuje, ale ogólnie system jest naprawdę bardzo profesjonalny.
Załóż sobie system link24 pl to dopiero zobaczysz co to znaczy, że się człowiek gubi, ja tam jedną domenę praktycznie utopiłem, bo z początku nie było nawet kontroli nad tym ile linków w ramach "priorytetu" jest przydzielane na linka. O innych niedogodnościach nie wspomnę, ale widać, że ktoś się stara, pewnie prędzej czy później i ten system będzie ok, niemniej jednak ktoś kto już ucierpiał będzie musiał sobie radzić sam, ale to są systemy na zasadzie 'wolna amerykanka' :)

Offline dydek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 3
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2007, 21:14:36 »
Po pierwsze. Za zbyt duży przyrost linków nie można dostać bana. Wtedy zamiast pozycjonowania, każdy by antypozycjonował strony konkurencji.
Po drugie. Nie ma czegoś takiego jak naturalny przyrost linków. Właśnie jakieś techniki w stylu przez 2 mies 10 linków dziennie, przez kolejne dwa po 20 są totalnie nienaturalne i sztuczne. Załóżmy, że piszę jakiś super artykuł. Jest on w sieci. Nigdzie go nie reklamuje, nie mam linków, tak więc jestem daleko w google i nie mam w ogóle wejść. W końcu ktoś go odnajduje, daje link polecający na jakimś forum i się zaczyna. Artykuł robi furorę i po 2 tygodniach dostaje 500 000 linków. Co wtedy ? Mam dostać bana lub filtr za to, że napisałem coś ciekawego co się wszystkim podoba i polecają mnie? To by było całkowicie bez sensu.
W swoim życiu nigdy nie zauważyłem żadnego filtra/bana z powodu zbyt dużego/małego (etc) przyrostu linków. Może i są, może i nie. Na razie się tym nie martwię i robię swoje. System jest skuteczny, jednak nie należy się całkowicie na nim opierać (chociaż mam w sumie jedną domenkę dodaną do kilkudziesięciu "spamiastych" katalogów + system i wiele top 5 na wiele średnio-trudnych fraz) i umieć go używać.
I nikt nikomu nie napisze gotowego przepisu co do systemu. Jest tyle teorii co pozycjonerów i każdy ma swoją. Ważne, żeby dawała to do czego wszyscy dążą.

A co do jakiejś kontroli gdzie są linki. To jest system rotacyjny i głównym jego założeniem jest rotowanie linków spośród wszystkich domen. Co by dało, że by ktoś widział na której domenie i jakiej podstronie jest jego link, jak za 24 h byłoby to nieaktualne. Dodatkowo, to że gdzieś się wyświetli link nie oznacza, że google na niego trafi. Ja proponuje samemu się pobawić. Jakaś unikalna fraza, określona liczba punktów, określony czas i każdy ma jakieś własne rozeznanie jak wyszukiwarki widzą linki z systemu.

Pozdrawiam. :)

Offline Tummi

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2007, 21:18:18 »
Pozycjonuję swoje strony od kilku lat i wiem że niewiele systemów jest godnych uwagi. Linkuj Pro był świetny ale jego autorzy zupełnie go olali. Wielu osobom nie dodaje ani linków, ani nie aktualizuje punktów. Mnie również. That's why I'm here :)

Czytałem że E-weblink jest skuteczny. Tylko niech ktoś powie jak sensownie tego używać. Nie wyobrażam sobie nie mieć kontroli nad pozycjonowaniem swoich stron. Szczegółowe info pokazujące wszystkie linkujące mnie strony to bardzo przydatna rzecz, a kontrola nad przydzielanymi linkami to podstawa.

Nie mówie że system jest chaotyczny bo widać że po prostu rządzi się swoimi prawami. Ale jakimi? Niektóre serwisy mogą przyjmować na klatę dużą liczbę linków dziennie jako że są pozycjonowane od dawna a inne są świeże i trzeba dodawać im linki stopniowo. Jak zapanować nad tym tutaj ?

Offline Tummi

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2007, 21:32:41 »

dydek - Nie masz racji że za duży przyrost linków nie można dostać bana. Istnieje takie prawdopodobieństwo i powinno się na to uważać. I tak - można dzięki temu antypozycjonować konkurencję, co zresztą mój znajomy raz zrobił (nie wystarczy tylko dodawać linki, ale nie ważne). Takie coś stało się na przykład temu biedakowi:

http://www.underflip.pl/

Nie wdając się w szczegóły to tylko powiem, że zasłużył hehehe Akcja została przeprowadzona na Linkuju Pro.

Offline dydek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 3
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2007, 21:50:16 »
Tummi - A jesteś w 100 % pewny, że było to tylko i wyłącznie przez linki. Strona była w zupełności zgodna ze wskazówkami dla webmasterów Google, nie naruszała żadnego z punktów, a do strony prowadziły "w miarę normalne" linki (nie z jakiegoś szitu) i nie poleciał nigdzie żaden donos ? Oraz, że to jest w miarę jakaś reguła, a nie jednorazowy wyczyn ? Bo mi się w takie coś całkowicie nie chce wierzyć. W takim razie cała idea szukajki w łeb bierze. Czym strona wartościowsza i czym zdobywa większą popularność, tym ma większe ryzyko na bana ?

Według mnie ban jest nakładany ręcznie przez jakiegoś moderatora i nie sądzę, że on poświęca 5 godzin i sprawdza, czy ewentualny ban będzie słuszny czy nie, tylko jeśli coś mu nie pasuje, ma zły dzień, żona mu nie dała w nocy, to banuje jak leci. Jednak co do tego musi mieć jakieś podstawy.

Ale tak jak napisałem. Każdy ma swoją teorie. Ty w to wierzysz, ja nie. A nikt tak naprawdę nie wie gdzie leży prawda. :)

Offline Sendilkelm

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2007, 23:26:40 »
Jak juz ktos kiedys nie raz pisal:
system nie jest do pozycjonowania a do zwiekszenia pozycji, a do tego wystarcza w zupelnosci to co jest akurat w e-weblink.

Offline Xann

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2116
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2007, 07:10:46 »
Nie ma reguły na filtra na bana jest, o ile z fitra można wyjśc to z bana juz bardzo cieżko, o ile nie wiadomo za co dostaje sie filtra (my uważamy ze to w większości wypadków błąd gooogle) to wiadomo za co dostaje się bana.

Tylko i wyłacznie przy świeżej, nowej domenie nie można nawalac linkami bez opamiętania się.

Offline mampytanie

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2007, 07:25:13 »
Nie ma reguły na filtra na bana jest, o ile z fitra można wyjśc to z bana juz bardzo cieżko, o ile nie wiadomo za co dostaje sie filtra (my uważamy ze to w większości wypadków błąd gooogle) to wiadomo za co dostaje się bana.

Tylko i wyłacznie przy świeżej, nowej domenie nie można nawalac linkami bez opamiętania się.


to niby kiedy sie dostaje tego bana i za co ? Bo tak napisane jakby sie z tego nic nie mialo wiedzieć

Offline Xann

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2116
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2007, 08:22:07 »
Bana otrzymuje się za nie przestrzeganie zasad jakościowych google a mianowicie za:

Unikaj ukrytego tekstu i ukrytych linków.

Nie stosuj technik takich jak maskowanie (ang. cloaking), czy podstepne przekierowania.

Nie wysylaj do Google automatycznych zapytan.

Nie zamieszczaj na stronach slów kluczowych niezwiazanych z trescia.

Nie twórz wielu stron, poddomen lub domen powielajacych te sama tresc.

Nie twórz stron instalujacych wirusy, konie trojanskie lub inne szkodliwe oprogramowanie.

Unikaj stron przejsciowych (ang. doorway), tworzonych wylacznie dla wyszukiwarek oraz wszelkich programów stowarzyszeniowych generujacych jedynie pliki cookie, a nie oryginalna tresc.

Jesli Twoja witryna uczestniczy w programie stowarzyszeniowym, musi zawierac równiez przydatne tresci. Daj uzytkownikom dobry pow�d do odwiedzenia Twojej witryny, czyli uzyteczna tresc.

Offline mampytanie

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2007, 08:44:37 »
Bana otrzymuje się za nie przestrzeganie zasad jakościowych google a mianowicie za:

Unikaj ukrytego tekstu i ukrytych linków.

Nie stosuj technik takich jak maskowanie (ang. cloaking), czy podstepne przekierowania.

Nie wysylaj do Google automatycznych zapytan.

Nie zamieszczaj na stronach slów kluczowych niezwiazanych z trescia.

Nie twórz wielu stron, poddomen lub domen powielajacych te sama tresc.

Nie twórz stron instalujacych wirusy, konie trojanskie lub inne szkodliwe oprogramowanie.

Unikaj stron przejsciowych (ang. doorway), tworzonych wylacznie dla wyszukiwarek oraz wszelkich programów stowarzyszeniowych generujacych jedynie pliki cookie, a nie oryginalna tresc.

Jesli Twoja witryna uczestniczy w programie stowarzyszeniowym, musi zawierac równiez przydatne tresci. Daj uzytkownikom dobry pow�d do odwiedzenia Twojej witryny, czyli uzyteczna tresc.


Czyli to jest innymi słowy katalog zamknięty możliwych scenariuszy: A załapałem bana za to i to... ?

Offline Xann

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2116
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2007, 08:56:54 »
To jest za co google daje bana te informację są podane przez google

Offline mampytanie

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2007, 10:00:01 »
No i o to chodzi, zatem samo google dało nam odpowiedź, admin widać kompetentna osoba i mądrze odpowiada, za co mu dzięki i zasłużony reputation point, thanks :)

Offline Tummi

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2007, 10:14:01 »
dydek - ty myślisz że bana daje konkretna osoba a nie automat? :)
Strona która została zbanowana spełniała wszelkie wymogi, była w czołówce swojej kategorii od długiego czasu. A jej ban wynikał z zamierzonego działania jak już napisałem. I nie widzę w tym nic dziwnego, takie coś można załatwić w dwóch etapach.

Ale wracajmy do tematu. Jak piszecie to są linki rotacyjne. Dodawane w ciemno (narazie nikt nie napisał jak kontrolować ich ilość). A więc w krókim okresie czasu pojawi się powiedzmy 500 linków, których roboty google drugi raz już nie znajdą?
Skąd pewność, że nie będzie wysokiego progresu a potem spadek w czeluście Google? Bo znam taki przypadek z tego systemu :)

Są jeszcze w Polsce jakieś systemy linków stałych? Oprócz Linkuj Pro. Linkor chyba ma też wersję ze stałymi linkami ale tego systemu nie mogę używać skoro mam Linkuj (chyba że się coś zmieniło).

Offline mampytanie

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Jak to w ogóle działa ???
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2007, 10:35:53 »
dydek - ty myślisz że bana daje konkretna osoba a nie automat? :)
Strona która została zbanowana spełniała wszelkie wymogi, była w czołówce swojej kategorii od długiego czasu. A jej ban wynikał z zamierzonego działania jak już napisałem. I nie widzę w tym nic dziwnego, takie coś można załatwić w dwóch etapach.

Ale wracajmy do tematu. Jak piszecie to są linki rotacyjne. Dodawane w ciemno (narazie nikt nie napisał jak kontrolować ich ilość). A więc w krókim okresie czasu pojawi się powiedzmy 500 linków, których roboty google drugi raz już nie znajdą?
Skąd pewność, że nie będzie wysokiego progresu a potem spadek w czeluście Google? Bo znam taki przypadek z tego systemu :)

Są jeszcze w Polsce jakieś systemy linków stałych? Oprócz Linkuj Pro. Linkor chyba ma też wersję ze stałymi linkami ale tego systemu nie mogę używać skoro mam Linkuj (chyba że się coś zmieniło).

Wszelkie wymogi, czyli to co napisał wyżej admin?

Jeszcze jest jeden, jak chcesz podam Ci swojego referała do tego na PW :D byłoby miło bo tutaj to nie wypada :)