Autor Wątek: wyzerowanie punktów.  (Przeczytany 3941 razy)

Offline wedrowiec

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
wyzerowanie punktów.
« dnia: Listopad 18, 2007, 17:00:01 »
moge wiedziec czemu wyzerowalo punkty w projektach (liczba punktów przydzielonych  na każdy projekt). Wkurzyłem się bo jedna strona wyleciała mi w kosmos i straciłem 75% trafficu, pozycje poleciały na ryj... nie wiem czy to jest z tym związane, nie wiem przez ile dni ta sytuacja trwała w każdym razie takie sytuacje poważnie zrażają do systemu.

Offline Xann

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2116
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2007, 07:38:33 »
Wyzerowanie wiąże się z utratą PKT na koncie tylko i wyłącznie. Jeżeli np wygasł Ci transfer PKT to  punkty znikają
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2007, 07:40:57 wysłana przez Jupi »

Offline mampytanie

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2007, 09:03:08 »
A ja mam pytanie odnośnie pktów do tego tematu przy okazji, żeby nie było wlasnie takich hecy.

Chcialbym jedna domene z systemu wyciągnąć właśnie, obecnie jest powiedzmy 2000 pkt, co jaki czas i co ile pkt mogę sobie odejmować, żeby nie było takiego efektu szarpnięcia i polecenia na ryj, ale chamskiego i silnego?

pozdrawiam

Offline Xann

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2116
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2007, 09:28:54 »
Efekt szarpnęcia występowac może gdzy na linka dajesz 200 tys pkt i nagle znika nie na 2 dni ale na tydzień.

Offline mampytanie

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2007, 09:34:01 »
Ok, ale ja mam 2 tyś pkt :-) I chciałbym jakoś bezpiecznie odjąć te punkty aż do zera, co jaki czas mam to usuwać?

Chcę potem wziąć i je przeznaczyć sobie na inną domenę, dlatego tak chcę zrobić.

Co do linków w stopce mam jeszcze pytanie, bo już pare kombinacji zrobiłem i za czorta nie wiem, jak wstawić linki :)) Prosze o pomoc też.

Offline wedrowiec

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2007, 10:11:20 »
Wyzerowanie wiąże się z utratą PKT na koncie tylko i wyłącznie. Jeżeli np wygasł Ci transfer PKT to  punkty znikają

ja mówię o czymś innym

mam powiedzmy:

projekt x
projekt y
projekt podstawowy.

W systemie mam np. 1 000 K punktów.

na projekty x i y przydzielone po 200K punktów czyli na podstawowy zostaje 600 K punktów.

Problem polegał na tym, że zostały zdjęte punkty z projektów x i y (wyzerowało je) i całość przeszła na projekt podstawowy. Liczba punktów na koncie nie zmieniła się.
Efekt praktyczny dla mnie - na stronę było 200K punktów na różne frazy i nagle ze strony zostają zdjęte wszystkie linki!

Takie działanie może spowodować "zarżnięcie" strony w google. Proszę o sprawdzenie tego problemu.

Offline mampytanie

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2007, 10:17:07 »
Mi też tak raz zarżnęło, w sensie mega filtr, ale przez inny system.
Prosze mi powiedzieć, czy zarżnięcie = ban, czy mega filtr ?
Spotkałem się ze stwierdzeniem, że złe operowanie linkami = ban czy to prawda?

Offline wedrowiec

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2007, 11:23:18 »
dobra teraz to już się ******* na maxa.

Każda zmiana związana z przelewami powoduje wyzerowanie punktów przydzielonych na inne niż podstawowy projekty. Dodatkowo są chyba z tym związane jakieś inne szopki.

System powinien być STABILNY. Znowu poleciały mi strony w dół, znowu przy okazji ***************** w kosmos moje ustawienia punktów. Zresztą co się dziwić jak na jedną podstronę nagle zdejmowane jest 50K punktów, w skali strony 250K!! I **** go wie na jaki czas. Nie jestem jakimś świrem i nie sprawdzam co 15 minut czy Wam się system nie wypierniczył bo mi się liczba punktów o 1 zmieniła!

Zarabiacie na tym systemie (sprzedając punkty swoje czy inne), niedługo chcecie zarabiać na tym dodatkową kasę co miesiąc (i chcę to wykupić). W zamian oczekuję STABILNOŚCI DZIAŁANIA SYSTEMU. Jeżeli na 5 minut jakaś strona nie będzie dostępna i z tego powodu zabraknie 1 punkta w przelewie to nie oznacza, że trzeba zmieniać ustawienia 200 linków! Jeżeli ktoś np. sprzedaje 10 osobom i padnie mu serwer akurat jak sprawdzacie jego stronę to co, 10 osób ma mieć wszystkie ustawienia wywalone w kosmos??

Offline Xann

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2116
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2007, 14:25:33 »
Dlatego warto mieć PKT w magazynie jeżeli posiadasz 20k pkt i wszystkie przelewasz to raczej logine jest ze ci zniknie jak się zmieni site. Możesz wykorzystywać 100% a możesz sobie zostawić w magazynie jakiś margines bezpieczeństwa właśnie na ten 1 pkt o którym wspomniałeś wybór należy do ciebie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2007, 14:27:15 wysłana przez Jupi »

Offline wedrowiec

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2007, 16:28:57 »
ja nie przelewam komuś. ja jestem "biorcą" przelewu".
Jeżeli dostałem od kogoś przelew, ten przelew się skończył i został wysłany ponownie (czyli w praktyce przedłużony) to u mnie następuje zerowanie punktów na przelewy.

Czy ja piszę po chińsku? Czy tak trudno zrozumieć o co mi chodzi? Czy tak trudno zrozumieć, że nie powinno dojść do zerowania punktów na projekty w momencie kiedy punkty fizycznie znajdują się na koncie?

Obalając kontrargument którego się spodziewam podam przykład konkretnej sytuacji z konkretnymi wartościami:

Mam na koncie 825K punktów z przelewu od innych osób - na 300K, 200K, 300K, 25 K - w sumie 4 przelewy. Zakończyła się ważność przelewu na 25K - najmniejszego.
Punkty były rozdzielone na 5 projektów powiedzmy w proporcjach 10K/15K/100K/150K/pozostałe na projekt podstawowy.

Po zakończeniu przelewu na 25K całe 800K poleciało na projekt główny. Proszę wyrażnie o odpowiedź gdzie mi się do ********************* skończyły punkty/zabrakło ich skoro ustawienie jest wyraźne - przydzielone punkty na projekty dodatkowe i RESZTA na projekt podstawowy?? W tej sytuacji co najwyżej liczba punktów w projekcie podstawowym powinna spaść o 25K a nie wzrosnąć o ponad 250K!!!

Offline Xann

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2116
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 27, 2007, 11:11:20 »
Jeżeli dostałem od kogoś przelew, ten przelew się skończył i został wysłany ponownie (czyli w praktyce przedłużony) to u mnie następuje zerowanie punktów na przelewy.


Jeżeli przelew się zeruje to znikają PKT, jeżeli nie chcesz żeby PKT zniknęły z projektów to musisz zrobić przedłużenie odwrotnie tzn najpierw przesłać nową transze PKT a następnie usunąć starą. Ty robisz ze najpierw usuwasz starą a potem przesyłasz nową. Przy tym sposobie PKT zawsze będą się zerować

Offline e-weblink.com

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 597
  • Reputacja: 8
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 27, 2007, 11:35:51 »
ja nie przelewam komuś. ja jestem "biorcą" przelewu".
Jeżeli dostałem od kogoś przelew, ten przelew się skończył i został wysłany ponownie (czyli w praktyce przedłużony) to u mnie następuje zerowanie punktów na przelewy.

Zasada jest prosta. Najwyższy priorytet mają projekty utworzone przez Ciebie. Do czasu jak suma punktów z utworzonych projektów nie jest wyższa od liczby punktów przeznaczonej na linki nic się nie dzieje. Jeśli wypada Ci jakiś przelew na tyle duży ze suma punktów przeznaczonych na projekty przekracza dostępną liczbę punktów system sprawdza czy jest jakiś projekt którego wyzerowanie normuje sytuacje z debetem. Jesli taki znajdzie to go wyzeruje, jesli nie, to zeruje wszystkie (wybacz ale aktualnie nie przewidujemy priorytetowania projektów).

Czy ja piszę po chińsku? Czy tak trudno zrozumieć o co mi chodzi? Czy tak trudno zrozumieć, że nie powinno dojść do zerowania punktów na projekty w momencie kiedy punkty fizycznie znajdują się na koncie?

Po chińsku może nie, ale wypadałoby pisać ze zrozumieniem. Najpierw piszesz ze skończył Ci się przelew, a następnie ze wyzerowało ci projekty gdy miałeś punkty na koncie ?

Pozdrawiam,

PS. Dostałeś powyżej dobrą rade, która rozwiąże Twoje problemy, załatwiaj przedłużenie punktów przed ich wygaśnięciem.
Najczęściej Zadawane Pytania:
http://www.e-weblink.com/faq.php

Offline wedrowiec

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyzerowanie punktów.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2007, 16:20:48 »
Cytuj
Najpierw piszesz ze skończył Ci się przelew, a następnie ze wyzerowało ci projekty gdy miałeś punkty

opisałem drugą sytuację - taką, w której miałem punkty.

jeżeli piszę niejasno, zapomnijmy o wszystkim powyższym, proszę o odpowiedź na poniższe pytanie:

Dlaczego zostały wyzerowane punkty przydzielone do moich projektów? Miałem następującą sytuację: miałem klika przelewów w sumie na 825K punktów. Ustawiłem 4 projekty dodatkowe, sumarycznie na 400K punktów czyli na projekt podstawowy pozostawało 425K punktów. Jeden z przelewów, na 25K punktów, wygasł. Spodziewałem się, że zostanie zmniejszona liczba punktów w projekcie podstawowym (do 400K) natomiast zostały wyzerowane projekty dodatkowe i na projekt podstawowy przypadało 800K.


drugie pytanie: w jaki sposób mogę "przedłużyć" przelew? widzę tylko opcję usunięcia przelewu i zrobienia nowego. W takim przypadku jeżeli przelałem komuś 50K punktów posiadając w sumie 70K to nie mogę najpierw wysłać nowego przelewu na 50K i dopiero usunąć stary. Jeżeli najpierw usunę  a później wyślę nowy  to mój normalnie cierpliwy przyjacielski i bardzo fajny klient dostanie piany na pysku ponieważ po raz kolejny ******* mu w kosmos ustawienia projektów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2007, 16:24:33 wysłana przez wedrowiec »