Autor Wątek: źle przelicza punkty  (Przeczytany 3333 razy)

Offline eddy

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
źle przelicza punkty
« dnia: Marzec 13, 2010, 12:12:07 »
Męczy mnie irytujący problem od kilku tygodni. Otóż dostaję maila, że mam za mało punktów na przelewy, więc system je wyłącza. Wchodzę do panelu, a tam wszystkie punkty są OK (czyli system coś źle wykrył i to poprawił). Nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że te wyłączone przelewy dla klientów są nadal wyłączone!
Co się dzieje? Klienci się denerwują, bo mają przerwy w dostawie punktów. Ja już tez tracę cierpliwość, bo punkty mam, ale przelewy są wyłączane przez to, że system źle oblicza punkty.

Offline Xann

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2116
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: źle przelicza punkty
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2010, 19:20:05 »
masz za mały magazyn pkt w zapasie, 

jezeli masz np 10 tys pkt i wysłasz 10 tys pkt moze się zdarzyć ze jedna strona się wykatwuje wówczas system gasi przelewy

taki przypadek nie występuje jeżeli wysyłasz tylko 70% swoich pkt a 30% to bufor bezpieczenstwa

Offline eddy

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: źle przelicza punkty
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2010, 07:58:10 »
Mam 25% bufor. Chociaż to nie powinno mieć znaczenia, bo skoro przy drugim sprawdzaniu strony już jest dobrze, to wygasłe przelewy powinny być włączane ponownie. Może jednak to poprawisz? :-)

Offline tryme

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: -1
Odp: źle przelicza punkty
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2010, 09:22:32 »
Przychylam się do prośby o automatyczne wznowienie transferów w przypadku "odzyskania" brakujących punktów.

Offline mkr

  • Doświadczeni
  • Full Member
  • ******
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 3
Odp: źle przelicza punkty
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2010, 18:22:48 »
Xann tez spotkałem się z kilkukrotnym wy autoryzowaniem witryny, żeby po kilku sekundach automatycznie wróciła.
Co prawda przelewy nie naruszone, zapas był większy, ale projekty zeruje.

Aż się prosi opóźnić system odcinający projekty/transfery punktów o 2-3 minuty, względem sprawdzenia instalacji linków na podstronach lub przeliczenia punktów dla witryny.

Offline Xann

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2116
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: źle przelicza punkty
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2010, 18:58:52 »
Xann tez spotkałem się z kilkukrotnym wy autoryzowaniem witryny, żeby po kilku sekundach automatycznie wróciła.

Działa to na takiej zasadzie że:

przy trzecim stwierdzeniu że strona nie działa (przyczyn może być wiele) system wyautowuje domenę,  ale mamy też bota który po 30 min jeszcze raz spawadza wyautowaną domenę, a nóż widelec już wszystko działa, jeżęli tak przywraca ją do systemu

Dlatego niektórzy nie wiedzą nawet tego że domena została odłączona i ponownie po 30 min włączoną do systemu

Offline eddy

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: źle przelicza punkty
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2010, 09:02:21 »
Przez te 30 minut wysyła maila, że brakuje punktów, wywala przelewy i jeśli odbiorę tego maila po kilku godzinach albo następnego dnia, to oczywiście liczba punktów się zgadza, ale przelewy są nadal nieaktywne i klient wkurzony. To tak nie powinno działać.

Offline Xann

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2116
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: źle przelicza punkty
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2010, 13:58:40 »
Działa to dlatego tak, bo niektórzy dostają bana na domenę lub odłączają domenę od systemy wówczas jest uczciwe ze w monecie sprawdzenia przez bota tracą punkty,   a nie że jeszcze kożystają z punktów ktore im nie przysługują

Jak widać nie ma uniwersalnego rozwiązania, trzeba wybrać mniejsze zło dlatego jedynym wyjściem tutaj jest posiadanie zapasu pkt a nie wysyłka ich na styk

 




Offline eddy

  • Młody user
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: źle przelicza punkty
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2010, 15:11:56 »
Chodzi o to, by w momencie przywrócenia punktów system aktywował przelewy. Teraz trzeba robić to ręcznie.